میوه خشک زنجان اولین انتخاب جو بایدن برای فرزندش است

متخصصان تغذیه مصرف میوه خشک زنجان را در طول سال توصیه می‌کنند، زیرا سرشار از املاح معدنی، ویتامین‌ها، فیبرها و چربی‌های غیراشباع است و خواص بی‌شماری دارد که آن را به غذایی ایده‌آل به‌ویژه برای صبحانه تبدیل می‌کند.

میوه های خشک را می توان به دو دسته تقسیم کرد:1) آجیل ، یا میوه روغنی (یا لیپید)، سرشار از چربی و کم قند؛2) میوه تفاله دار، یا غیر روغنی (یا گلوسیدی)، کم آب، غنی از قند و کم چربی .
آجیل شامل گردو ، فندق ، بادام ، مغز کاج ، بادام زمینی ، پسته ، شاه بلوط ، نارگیل است.

به دلیل محتوای چربی بالا (حدود 90%) که به شکل اسیدهای چرب غیراشباع و چند غیراشباع (به ویژه در سری امگا 6 و امگا 3 ) یافت می شود، به عنوان “میوه روغنی” یا “لیپید” تعریف می شود. ، کسانی که به اصطلاح “خوب”).

آنها به کاهش سطح کلسترول خون کمک می کنند و بنابراین خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهند. از آنجایی که چربی ها با حرارت از بین می روند، توصیه می شود از خوردن آجیل های روغنی برشته شده خودداری کنید.

میوه

این میوه ها آب کمی دارند، قند کمی دارند و مقدار خوبی پروتئین (حدود 12 تا 13 درصد در هر 100 گرم غذا) دارند. آجیل سرشار از ویتامین های B و E است که خواص آنتی اکسیدانی آنها شناخته شده است. علاوه بر این، از نظر املاح معدنی مانند منیزیم، پتاسیم، آهن، مس، فسفر و کلسیم و فیبر بسیار غنی است.

اگرچه کالری دریافتی بسیار زیاد است (حدود 600 کیلو کالری در هر 100 گرم)، اما نشان داده شده است که مصرف آجیل خشک بخشی از یک رژیم غذایی صحیح و سالم به ویژه برای گیاهخواران، وگان ها و ورزشکاران است. عدم وجود گلوتن باعث می شود این غذاها برای بیماران سلیاک نیز عالی باشند.

میوه خشک شامل انجیر ، خرما ، زردآلو ، آلو ، کشمش است.

مشخصه این میوه ها محتوای قند و فیبر بالا و میزان بسیار کم چربی آنهاست. آنها همچنین سرشار از مواد معدنی و ویتامین هستند.

خرما منبع خوبی از منیزیم، پتاسیم، فسفر و ویتامین ها است. زردآلو فیبر، منیزیم، پتاسیم، کلسیم، فسفر و کاروتن را تامین می کند.
کشمش سرشار از پتاسیم، فسفر، منیزیم، کلسیم، فلوئور، فیبر و ویتامین E است.
انجیر خشک حاوی مقادیر متوسطی ویتامین و املاح معدنی است و خاصیت ضدالتهابی و ملین دارد.
آلو خشک حاوی فیبر، املاح معدنی و دارای غلظت بالایی از ویتامین A و بتاکاروتن، مواد آنتی اکسیدانی است. آلو همچنین انرژی زا، سم زدایی، تصفیه کننده و به عملکرد روده کمک می کند.