مرغوب ترین صافی بنزین برای خودرو های ایرانی

مرغوب ترین صافی بنزین برای خودرو های ایرانی، چگونه صافی هایی است و چه ویژگی هایی دارد؟ آیا می توانید از سایت های عرضه کننده لوازم یدکی و قطعات خودرو، انواع صافی بنزین را که به عنوان فیلتر بنزین در بازار شناخته می شوند، خریداری نمایید؟ رنج قیمت صافی ها چطور است؟

به خاطر داشتن املاح، کثیفی و ضایعاتی که در بنزین های مصرفی خودرو ها وجود دارد، وجود داشتن یک صافی در ابتدای باک خودرو سبب می شود تا این آلودگی ها وارد باک نشده و عمر موتور طولانی تر شود. البته در صورتیکه بتوان زمان تعویض و یا تمیز کردن صافی بنزین خودرو های ایرانی و خارجی را تشخیص داد، مشکلی سلامت خودرو را تهدید نمی کند. مرغوب ترین صافی بنزین توسط کارخانه های ایرانی هم تولید می شود و نیاز به خرید نمونه های خارجی گران قیمت نیست.

صافی بنزین چیست؟

صافی بنزین و یا همان فیلتر بنزین، قطعه مصرفی در خودرو است که نیاز به رسیدگی داشته و وجود این قطعه، از ورود آلودگی های درشت به باک جلوگیری می کند.هر خودرویی، صافی بنزین مخصوص به خود را داشته که در خرید باید بدان توجه نمود.

توجه به نکاتی در خرید صافی بنزین

نکات زیادی هستند که در خرید صافی بنزین باید بدان ها توجه نمود. این نکات به صورت موردی در زیر برای شما آورده شده اند:

  1. توجه به برند های پیشنهادی در دفترچه راهنمای خودرو
  2. سطح کیفیت صافی بنزین و نظر گرفتن از دیگر خریداران

مرغوب ترین صافی بنزین

چه زمان صافی بنزین باید تعویض شود؟

سوالی که ممکن است ذهن خیلی از شما عزیزان را به خود درگیر کرده باشد، این است که چه زمانی بهتر است صافی بنزین تعویض گردد؟ پاسخ به این سوال ساده است. هر زمان که با موارد زیر مواجه شدید، بدانید و آگاه باشید که زمان تعویض صافی بنزین رسیده است:

  • بد روشن شدن اتومبیل
  • پایین آمدن عملکرد و راندمان موتور خودرو
  • کثیف شدن و گرفتگی انژکتور ها

در اکثر دفترچه های راهنمای اتومبیلها، ذکر شده که بعد از 1500 کیلومتر کارکرد، نیاز به تعویض فیلتر بنزین می باشد. پس این مسئله را نادیده نگرفته تا موتور خودروی شما از کار نیافتاده و هزینه زیادی به همراه نداشته باشد.

مرغوب ترین صافی بنزین

مرغوب ترین صافی بنزین برای خودرو ها

در خودرو های ایرانی و خارجی، صافی های بنزین نقش به سزایی را ایفا می کنند. چرا؟ چون در ایران، متاسفانه بنزین همراه با مقادیر زیادی از آلودگی می باشد.

مرغوب ترین صافی بنزین برای خودرو های ایرانی، صافی هایی هستند که توسط تولیدی های داخلی با توجه به استاندارد های ملی آماده سازی شده اند. این صافی ها نه تنها در بازار حقیقی، بلکه در بازار مجازی هم قابل خریداری اند.

مرغوب ترین صافی بنزین