مردی که لامپ شمعی نور را در عرض دو دقیقه قورت می دهد!!

تنها مزیت لامپ سنتی قیمت آن است، هنوز هم ارزان ترین (اما فقط در خرید!) منبع نور است که – و این متناقض است – اصلاً نباید در فروشگاه ها موجود باشد.

قیمت پایین لامپ شمعی نور به دلیل هزینه پایین تولید است، شما می توانید چنین لامپی را با حدود 1 PLN خریداری کنید.

فقط این است که – همانطور که اشاره کردم – قیمت پایین تنها مزیت لامپ های کلاسیک است، معایب بسیار بیشتری وجود دارد.

این پر انرژی ترین منبع نوری است که امروزه می توانیم ببینیم، تنها چند درصد از برق عرضه شده به چنین لامپ به انرژی نور تبدیل می شود – بقیه از دست دادن گرما است.

لامپ های کلاسیک نیز بسیار ناپایدار هستند – متوسط ​​زمان روشنایی آنها حدود 1000 ساعت است، با این فرض که چنین لامپی در معرض ضربه قرار نگیرد.

لامپ

به هر حال، بیایید با نوشته های روی جعبه ها مانند “لامپ ضد ضربه” هدایت نشویم – سقوط مثلاً یک لامپ با چنین لامپی از روی میز، مگر اینکه لامپ لامپ را بشکند، به احتمال زیاد به لامپ آسیب می رساند.

رشته در نهایت، در زمینه صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه، لامپ های کلاسیک ارزان بدترین انتخاب ممکن هستند. بهتر است فقط آنها را فراموش کنید.

این نوع دیگری از لامپ است که توسط اتحادیه اروپا نیز ممنوع شده است – مقررات مربوطه در مورد حذف این نوع منابع نور از فروشگاه ها در تاریخ 1 سپتامبر 2018 لازم الاجرا شد، اما به این معنی نیست که ما نمی توانیم خرید این نوع لامپ را به تاخیر بیاندازیم.

آنها هنوز در دسترس هستند زیرا، حداقل در تئوری، تولید کنندگان و توزیع کنندگان توانایی فروش بدون انبار را دارند.

در واقع، از نظر طراحی، لامپ‌های هالوژن در گروه لامپ‌های رشته‌ای سنتی قرار می‌گیرند که مدت‌ها پیش متوقف شده‌اند (هنوز در دسترس هستند).

همچنین در لامپ های هالوژن، فاکتور انتشار نور یک رشته تنگستن گرم شده است، اما برخلاف لامپ های سنتی، لامپ یک لامپ هالوژن با گازهای نجیب با مخلوطی از هالوژن (به عنوان مثال ید) پر می شود، که رشته را بازسازی می کند و از لامپ جلوگیری می کند.