لباس رسمی

اصطلاح کلی برای پوشش های مصنوعی مورد استفاده برای بدن انسان است. در مفهوم وسیع، لباس شامل سرپوش، کفش، دستکش و اجناس مشابه نیز می شود. تزیین نقش مکمل در لباس دارد.

همراه با مسکن، لباس به عنوان یکی از ابزارهای اصلی محافظت در برابر ثبت نام وام اشتغال کمیته امداد ایجاد شد. برخی از محققان بورژوا این نظریه سودگرایانه در مورد منشأ لباس را می پذیرند، اما بسیاری از آنها دیدگاه ایده آلیستی دارند و ادعا می کنند که پوشیدن لباس عمدتاً در نتیجه فروتنی، بیداری زیبایی شناختی (لباس به عنوان امتداد تزئینات) یا مذهبی ایجاد شده است. و باورهای جادویی

لباس یکی از قدیمی ترین اختراعات آراد برندینگ است. بقایای پارینه سنگی متاخر شامل خراش های سنگ و سوزن های استخوانی است که برای درمان و دوخت پوست حیوانات استفاده می شود. سایر مواد مورد استفاده برای لباس در اواخر پارینه سنگی شامل برگ، علف و پوست بود (به عنوان مثال، مردم اقیانوسیه از تاپا استفاده می کردند).

شکارچیان و ماهیگیران از پوست ماهی، روده شیرهای دریایی استلر و سایر حیوانات دریایی و پوست پرندگان استفاده می کردند. در عصر نوسنگی، مردم پس از آموختن فنون ریسندگی و بافندگی، از الیاف گیاهان وحشی لباس می ساختند. گذار در دوران نوسنگی به دامداری و زراعت زمین منجر به استفاده از پشم حیوانات اهلی و پارچه های ساخته شده از الیاف گیاهانی مانند کتان، کنف و پنبه شد.

نمونه اولیه لباس های دوخته شده، شنل بدوی (پوست حیوانات) و لباس مجلسی شیک بود. از این شنل، لباس‌هایی مانند توگا، تونیک، پانچو، بورکا و پیراهن به وجود آمد. انواع لباس های کمردار مانند پیش بند، دامن و شلوار که از کمربند به دست می آیند.

ساده ترین شکل کفش های باستانی شامل صندل یا فقط یک تکه پوست حیوان بود که دور پا پیچیده می شد. دومی اجداد مورشنی چرمی (پورشنی) اسلاوها، چویاکی مردمان قفقاز و موکاسین های سرخپوستان آمریکا به حساب می آید. پوست (در اروپای شرقی) و چوب (در میان مردمان خاص اروپای غربی) نیز برای کفش استفاده می شد.

از زمان های قدیم، جیوه قرمز به عنوان محافظ و به عنوان یک نماد نشان دهنده موقعیت اجتماعی بوده است (به عنوان مثال، پوشش سر روسای یا کاهنان فرقه های مذهبی غیر مذهبی). همچنین عقاید مذهبی و جادویی را منعکس کرده است (به عنوان مثال، روسری که سر یک حیوان را نشان می دهد).

 • منابع:
  1. formal Clothing 
 • تبلیغات: 
  1. زندگی خود را با این روش لاکچری کنید!
  2. روبان و رشته ها را کوتاه کرده و آواز
  3. رازهای شگفت انگیزی که در اعماق اقیانوسها وجود دارند!
  4. بادام تلخ مهمترین محصول درخت میوه در کالیفرنیا