فروشنده روغن موتور قم زیگما لیوس

برای سالم ماندن و عمر طولانی هر موتوری باید از روغن موتور استفاده کنیم، و هر چند وقت روغن آن را تعویض کنیم. وجود روغن موتور برای سلامت و دوام موتور ها الزامی است.

  وظایف اصلی روغن موتور به شرح زیر است: به حداقل رساندن اصطکاک و فرسایش موتور، روان سازی قسمت های در حال حرکت موتور، کمک به کاهش حرارت، به خود گرفتن الودگی ها و ذرات معلق و رسوبات لجنی حاصل از احتراق.

یکی از انواع روغن موتور روغن موتور قم است که کارخانه ان در قم قرار دارد و دارای کیفیت زیادی است.

فروشنده روغن موتور قم زیگما لیوس

مشخصات روغن موتور قم زیگما لیوس

مشخصات روغن موتور قم زیگما لیوس

روغن موتور به دلیل وظایف پیچیده ای که به طور همزمان انجام می دهد، دارای ترکیب شیمیایی پیچیده ای است.

روغن موتور سه نوع است: مینرال، سنتتیک، نیمه سنتتیک

مینرال: پایه این روغن موتور، نفت خام است این روغن موتور معمولا برای خودرو ها استفاده می شود و اکثر ما با آن اشنایی داریم.

سنتتیک: این روغن از ترکیبات شیمیایی یا پولیمراسیون هیدروکربنها تهیه می شود. از این روغن برای اولین بار برای موتور جت استفاده شد. مزایای این روغن از روغن موتور مینرال بیشتر است و قیمت ان نیز از مینرال گران تر است. این روغن انواع مختلی دارد که هر کدام مواد تشکیل دهنده شان، با یکدیگر تفاوت دارد. از مزیت های روغن موتور می توان موارد زیر را ذکر کرد: تبخیر شوندگی پایین، کاهش مصرف روغن به دلیل عمر بیشتر روغن، غیر خورنده و غیر سمی بودن، مقاومت در برابر اکسیداسیون بالا، تبخیر شوندگی پایین، کاهش مصرف سوخت تا 4/2 درصد، نقطه روان شدن پایین، دارا بودن شاخص ویکسوزیته بالا به صورت طبیعی، قابلیت استفاده از روغن های با ویکسوزیته زیاد بدون نگرانی.

نیمه سنتتیک: این روغن مخلوطی است از روغن مینرال و سنتتیک. این روغن کیفیت و کارایی روغن سنتتیک را ندارد اما کیفیت و عملکرد ان از روغن مینرال بهتر است. این روغن برای وانت ها بیشتر استفاده می شود و قیمت آن از روغن مینرال بیشتر است.

این را باید بدانیم که، از روغن سنتتیک و نیمه سنتتیک برای موتور هایی که برای استفاده از روغن مینرال طراحی شده اند استفاده نکنیم زیرا باعث نشتی روغن می شود.

خرید روغن موتور از فروشگاه رسمی

خرید روغن موتور از فروشگاه رسمی

برای خرید روغن موتور به صورت عمده می توانیم به کارخانه ها مراجعه کنیم و بدون واسطه روغن موتور خریداری کنیم، و برای تهیه روغن موتور به صورت جزئی نیز به فروشگاه روغن موتور برویم، و همچنین برای خرید نیز می توانیم از طریق سایت های اینترنتی معتبر اقدام کنیم.

در کشور کارخانه های زیادی هست که مشغول تولید روغن موتور با برند های مختلف معتبر هستند.