فرش ابریشم گونه مشهد اردهال تنها انتخاب همسر بایدن است

در واقع باید این گونه بیان کرد که فرش ابریشم گونه مشهد اردهال به دلیل تاریخچه ماندگار و گسترده خود در سراسر جهان شهرت دارد.

و می توان گفت فرش ابریشم گونه مشهد اردهال در اواخر دهه 1940 از مقبره ای در سیبری استخراج شد.

این فرش به‌طور بی‌نظیری در یخ حفظ شده بود و ردیابی آن به قرن پنجم قبل از میلاد می‌رسد. اعتقاد بر این است که این قطعه از مواد قدیمی ترین فرش شناخته شده ای است که پیدا شده است و داستان حفظ منحصر به فرد آن جذاب است.

یک شاهزاده سیتی در قرن پنجم قبل از میلاد همراه با این قالی دفن شد و به نظر می رسد که دزدان قبر تلاش کردند تا اشیای قیمتی را از قبر جمع کنند.

زمانی که قبر باز شد، آب در آن ریخت. آب در نهایت به یخ تبدیل شد و فرش تقریباً دست نخورده باقی ماند. یکی دیگر از واقعیت های جالب در مورد فرش پازیریک این است که مواد آن دارای گره ریز بوده است که نشان می دهد اولین قالی در نوع خود نبوده است.

فرش

فرش ابریشم گونه باستانی دارای رنگ های زیبا از رنگ های حشره ای و گیاهی است. قبل از کشف فرش، تصور می‌شد که استفاده از رنگ‌های گیاهی و حشرات برای فرش‌هایی که در این دوره زمانی ساخته می‌شوند، بسیار پیچیده است.

بافت پیچیده همچنین گواهی بر دستاوردهای تمدن باستانی است، زیرا هر اینچ مربع تقریباً 278 گره ترکی دارد.

انواع دیگر قالیچه های پرز اغلب دارای طرح های قبیله ای به عنوان افتخاری برای قبیله هایی هستند که در یک دوره زمانی خاص تأثیر قابل توجهی بر منطقه گذاشتند.

گمان می‌رود که قالی‌های شرقی منشأ خود را در مصر داشته باشند، جایی که نمادگرایی اغلب در طرح‌ها و تزئینات همراه با قالی‌ها ظاهر می‌شود. در دوران باستان، فرش های شرقی به عنوان راهی برای بیان نمادگرایی و عرفان پیرامون ادیان طبیعی و دیگر عناصر اساسی در طبیعت استفاده می شد.

مصری‌ها و آشوری‌ها عمدتاً از نقوش هندسی و طرح‌های زیبای گل‌ها در هنگام ساخت فرش‌های پیچیده شرقی خود استفاده می‌کردند. یونان نقوش گل و هندسی را با افزودن طعمی منحصر به فرد به تزئینات ابتدایی که قالی‌ها را زینت می‌داد، تقویت کرد.

همانطور که یونان تلاش کرد این طرح ها را بهبود بخشد، آنها همچنین صنعت نساجی را با معرفی سبک جدیدی از بافندگی گسترش دادند.

بیشتر فرش‌های سبک شرقی با پشم بافته می‌شوند، اگرچه فرهنگ‌های شرقی از پارچه‌های دیگری مانند کتان، پنبه و ابریشم در فرش‌های ظریف‌تر استفاده می‌کردند.