ضد یخ روغنی جدید غلیظ تقلبی + قیمت خرید، خواص، کاربرد و مصارف

خواص ضد یخ روغنی:در برخی از ضد یخ ها روغن وجود دارد. این به معنای آن است که در یک یا چند واشر موتور روغن های مخصوص قطعات باید در آنها ریخته شوند. موتور شما به گونه ای طراحی شده است که یک سیستم وجود دارد که ضد یخ های روغنی، موتور را کنترل میکنند تا وسیله نقلیه خود را به وسیله ی آن خنک کرده تا از گرمای بیش از حد خودرو جلوگیری کند. اگر موتور شما بیش از حد گرم شود باعث خرابی واشر یا سیلندر نیز می شود، ضد یخ های روغنی نیز می توانند این روند را کنترل کند. برتری ضد یخ های روغنی نسبت به ضد یخ های اسیدی این است که می تواند از روغن برای محافظت هر چه بیشتر موتور استفاده کرد

ضد یخ روغنی جدید غلیظ تقلبی + قیمت خرید، خواص، کاربرد و مصارف

خواص ضد یخ روغنی

خواص ضد یخ روغنی یکی از مهمترین خواص استفاده از ضد یخ های روغنی نسبت به ضد یخ های اسیدی استفاده روغن به عنوان مایع خنک کننده در فرآیند ماشین کاری، تاثیر( بالشتک) آن است که بین دستگاه و مواد برش وجود دارد. این کمک میکند تا سطح با کیفیت بالاتری در موتور شروع به فعالیت کند و عمر ابزار را طولانی تر می کند. این مواد مبتنی بر روغن تمایل به خنک کننده انتخاب برای سنگ زنی خرد، ضربه زدن شدید، حفاری با سوراخ های عمیق و برای برش فلزات مانند فولادهای ضد زنگ خاص، سوپر آلیاژها و فلزات ظریف تر مانند تیتانیوم دارند. در کنار مزایای ضد یخ روغنی، این مایع خنک کننده ها به راحتی می تواند نگهداری کنند و در صورت بروز هر مشکلی خسارت کمتری به موتور را به بار خواهد آورد و محافظت در برابر زنگ زدگی را افزایش میدهد.

انواع ضد یخ موجود در بازار:

ضدیخ پایه روغنی: این نوع ضدیخ‌ها از مواد معدنی ساخته شده‌اند و از مرسوم‌ترین ضد یخ‌ها به شمار می‌آید. جهت تولید ضد یخ‌های مرغوب، به دلیل کیفیت بالای ضد یخ‌های روغنی، نیز از مواد معدنی برای تهیه ضد یخ استفاده می‌شود. ضد یخ‌های پایه الکلی: این گونه ضد یخ‌ها، از مواد آلی تشکیل شده‌اند.

کاربرد و مصارف ضد یخ روغنی

کاربرد و مصارف ضد یخ روغنی ضد یخ هایی که از مواد معدنی ساخته شده اند ضد یخ هایی با پایه روغنی نامیده می شود که در حال حاضر مرسوم ترین نوع ضد یخ ها هم به حساب می آیند، ضد یخ هایی متشکل از مواد آلی که به این نوع، ضد یخ های الکلی نیز گفته می شود.

ضد یخ یا خنک کننده موتور مایعی رنگی است که با آب مخلوط می شود تا به شما در تنظیم موتور در دمای خیلی پایین کمک کند. همانطور که دمای خارج از گرم به سرد تغییر می کند ضد یخ در سراسر قطعه موتور پمپ می شود تا دمای یکنواخت را حفظ کند. با این وجود ضد یخ چیزی فراتر از تنظیم دما است و با حفظ سطح مناسب مایعات به جلوگیری از خوردگی نیز کمک می کند.

کاربردهای ضدیخ

1- ضد خوردگی مهمترین دلیل استفاده از ضدیخ در رادیاتور خودرو خاصیت ضد خورندگی و از بین بردن اثرات و خاصیت اکسید شدن فلزات در مجاورت با آب می باشد. مهمترین مشکلی که در غیاب ضدیخ در موتور خودرو ایجاد می شود، خوردگی و پوسیده شدن قطعات موتور و سیستم خنک کننده می باشد. 2- ضد جوش جلوگیری از جوش آوردن موتور خودرو در شرایط کارکرد سخت موتور خودرو دیگر وظیفه ضدیخ/ ضدجوش خودرو می باشد. 3- ضد یخ یکی از مهم‌ترین وظایف ضد یخ، جلوگیری از یخ‌زدگی در ماه های سرد سال می باشد. یخ زدگی آب درون سیستم خنک کننده خودرو با توجه به افزایش حجم آب در زمان انجماد با توجه به قطعات فلزی خودرو، می‌تواند منجر به آسیب‌های جبران‌ناپذیری همچون ترک برداشتن دیواره بلوک سیلندر و ترکیدن رادیاتور شود. که ضد یخ با پایین آوردن نقطه انجماد آب، مانع از این امر می‌شود.

4_حفاظت از قطعات فلزی: یکی از وظایفی که ضد یخ ها در موتور خودرو دارند، محافظت از قطعات فلزی در برابر خوردگی و ایجاد اکسید آهن و.. می باشد که بسیاری از افراد از وجود این ویژگی مهم مطلع نیستند.

استفاده از ضد یخ باعث ایجاد تعادل در دمای موتور خودرو می‌شود و از گرم شدن موتور و تبخیر آب در تابستان و یا یخ زدگی در فصل زمستان جلوگیری می‌کند. ضدیخ برای عملکرد بهینه موتور خودرو حیاتی است و کاربرد ضد یخ در ماشین همین است. یکی دیگر از کاربردهای ضد یخ در ماشین جلوگیری از خوردگی قطعات و زنگ زدگی است. سیستم خنک کننده خودرو بیشتر از قطعات فلزی تشکیل شده است. اگر شما از آب به جای ضدیخ استفاده کنید، این فلزات در معرض خوردگی و ساییدگی قرار می‌گیرند. ضدیخ خاصیت رسوب زدایی دارد و استفاده از آن کمک می‌کند تا محفظه‌های رادیاتور به طور کامل شسته شود و جریان آب در آن روان باشد. ضدیخ‌ها حاوی مواد افزودنی ضدکف هستند. جلوگیری از تشکیل کف در سیستم خنک کننده به افزایش کارایی آن کمک می‌کند و از سایش غیر ضروری موتور خودرو جلوگیری می‌کند. نکته مهم : ضد یخ بعد از عمر مفید خود اسیدی می‌شود و ممکن است به قطعات آسیب بزنید، طوری‌ که زنگ بزند یا پوسته پوسته شود. در این صورت مقاومت خود را در برابر سرما و گرما از دست می‌دهد و بهتر است آن را تعویض کنید. معمولا توصیه می‌شود ضد یخ را سالیانه چک کنید و پس از پیمودن مسافتی حدود 100000مایل تعویض کنید. البته وسایل نقلیه‌ای که قدیمی‌تر هستند لازم است زودتر بررسی شوند و اگر مایع حالت پوسته پوسته گرفته بود و تغییر رنگ داده بود آن را تعویض کنند. چرا که کارایی ضد یخ در ماشین از بین می‌رود.

ضد یخ‌های روغنی در بازار ایران مشتری بیشتری دارد و مواد پایه تشکیل دهنده آن مواد معدنی است. عمر مفید این ضد یخ‌ در ماشین تقریبا یک سال و نیم است.

برخی از نشانه‌های مهم کمبود ضد یخ شامل از: ۱. رایج‌ترین نشانه کمبود ضد یخ در خودرو، بوی شیرین منحصر به‌ فردی است که در کابین ماشین می‌پیچد. اگر متوجه همچنین بویی شدید، قسمت زیر پای سمت مسافر را بررسی کنید. وجود هرگونه مایع یا رطوبت در آنجا احتمالا نشانه نشت ضد یخ است. ۲. یکی دیگر از نشانه‌های رایج کمبود ضد یخ، مشاهده لایه‌ای چرب در قسمت داخلی شیشه‌های ماشین است. این لایه اغلب با کثیفی شیشه‌ها اشتباه گرفته می‌شود. تفاوت آن این است که اگر مشکل از ضد یخ باشد، بعد از تمیز کردن بلافاصله دوباره خودش را نشان می‌دهد. ۳. نشانه دیگر، ضعیف بودن گرمای بخاری است. اگر سطح ضد یخ کم باشد، معمولا باعث می‌شود سیستم گرمایی به‌ خوبی کار نکند. این امر مخصوصا در ماه‌های سرد زمستان بیشتر خودش را نشان می‌دهد. البته اگر ترموستات هم مشکل داشته باشد با چنین نشانه‌ای روبه‌رو هستیم. در چنین شرایطی ابتدا مطمئن شوید که سطح ضد یخ پایین نیست یا نشتی ندارد، بعد سراغ ترموستات بروید.

۴. چراغ هشدار در داشبورد هم می‌تواند به شما بگوید که ضد یخ کم یا خراب شده است. برخی خودروها این قابلیت را دارند که اگر ضد یخ کم باشد روی داشبورد به شما اطلاع دهند. البته همه اتومبیل‌ها این ویژگی را ندارند. ۵. از کار افتادن اتوماتیک موتور خودرو هم نشانه‌ای مهم است. در بیشتر خودروهای جدید قابلیتی وجود دارد که در صورت داغ‌ شدن موتور به‌ دلیل کمبود ضد یخ، به‌ طور اتوماتیک موتور را خاموش می‌کند. این ویژگی کمک می‌کند موتور به‌ دلیل گرمای زیاد آسیب نبیند. البته بعد از اینکه موتور خنک شد می‌توانید دوباره ماشین را برانید، اما بهتر است هر چه سریع‌تر به‌ فکر ضد یخ باشید. ۶. وقتی سطح ضد یخ کاهش می‌یابد، اتومبیل خیلی سریع‌تر از حد معمول سوخت مصرف می‌کند. درحالی‌که در دمای مناسب سوخت به‌ شکل مؤثر می‌سوزد.

ضد یخ روغنی جدید

ضد یخ روغنی جدید در برخی از ضد یخ ها روغن وجود دارد. این به معنای آن است که در یک یا چند واشر موتور روغن های مخصوص قطعات باید در آنها ریخته شوند. موتور شما به گونه ای طراحی شده است که یک سیستم وجود دارد که ضد یخ های روغنی، موتور را کنترل میکنند تا وسیله نقلیه خود را به وسیله ی آن خنک کرده تا از گرمای بیش از حد خودرو جلوگیری کند.

ضدیخ روغنی جدید در بازار ایران انواع مختلفی دارد.در فصول سرد سال و تابستان برای اینکه خودروی شما باعث خراب نشود هر چند وقت یکبار آن را عوض کنید و از ضدیخ جدید استفاده کنید.اگر در زمستان و تابستان ضد یخ استفاده نکنید کاهش دمای رادیاتور باعث یخ زدگی رادیاتور خودروی شما میشود و تابستان بالعکس این اتفاق می‌افتد. افزایش دمای رادیاتور خودرو باعث به جوش آمدن و بخار آب رادیاتور میشود.

ضد یخ‌های روغنی به مراتب بهتر از ضد یخ‌های اسیدی از موتور محافظت می‌کنند. ضد یخی که از اسید درست شده باشد، بعد از گذشت مدتی، باعث خوردگی قطعات موتور می‌شود. ضد یخ روغنی کارآیی مفید موتور را افزایش می‌دهد و از نظر هزینه نیز، مقرون به‌ صرفه‌ است.

بعضی از ضدیخ‌ها بر پایه‌ی الکل هستند و نوعی دیگر بر پایه‌ی روغن در ایران، بیشتر رانندگان ترجیح می‌دهند از ضدیخ روغنی برای خودروی خود استفاده کنند. برخی دیگر هم ضد یخی که بر پایه‌ی الکل است را ترجیح می‌دهند چون طول عمر بیشتری دارد و تا سه سال می‌توان از آن استفاده کرد. این طول عمر مفید، برای ضد یخ روغنی نصف این مدت زمان است.

چگونه ضد یخ را عوض کنیم ؟ 1- بگذارید موتور کاملا سرد شود و بعد درب رادیاتور را بردارید . 2- زیر موتور بروید و در قسمت پایین رادیاتور دنبال شیر تخلیه بگردید . 3- دو ماهی تابه و یک تشت آماده کنید . 4- قبل از باز کردن پیچ تخلیه ، تشت را زیر رادیاتور بگذارید . 5- بگذارید کل مایع درون تشت تخلیه شود و بعد شیر تخلیه را ببندید . 6- باید مایع درون پوسته موتور را نیز تخلیه کنید ، زیرا حداقل 3.5 لیتر مایع در آن می باشد . 7- موتور را خاموش کنید و شیر تخلیه را نیز ببندید و رادیاتور و مخزن آب را تا حد مجاز از مخلوط ضد یخ و آب پر کنید . 8- درب رادیاتور را ببندید .

از کجا بفهمیم ضد یخ روغنی است یا اسیدی؟حتی ضد یخی که در ابتدا ماهیت روغنی دارد هم پس از گذراندن عمر مفید خود، تغییر ماهیت داده و اسیدی می‌شود. زمانی که این اتفاق بیفتد، ماهیت اسیدی آن می‌تواند روی قطعات دیگر هم اثر بگذارد و باعث بروز فرسایش شود. همچنین، این اتفاق باعث می‌شود که مقاومت ضد یخ کاهش یافته و نتواند وظیفه خود را، که مقاومت در برابر سرما و گرماست، به‌ درستی انجام دهد. تشخیص ماهیت ضد یخی که در موتور خودرو است همیشه آسان نیست چون رنگ ضد یخ بعد از مدتی عوض می‌شود بنابراین بر اساس رنگ ضد یخ تصمیم نگیرید. می‌توانید برای این کار از تعمیرکاران خودرو کمک بگیرید. آن‌ها با توجه به داشتن تجربه‌ی کافی، می‌توانند بهتان در انتخاب ضد یخ مناسب برای خودروتان، و مشخص کردن نوع ضد یخ مصرف شده، کمک کنند

ضد یخ روغنی غلیظ

ضد یخ روغنی غلیظ معمولا ضدیخ رابه نسبت ۵۰/۵۰ با اب معدنی ترکیب میکنند. معمولا نسبت ضدیخ با آب در دفترچه های راهنما خودروی نوشته شده است.

غلظت ضد یخ اهمیت زیادی دارد و استفاده کمتر از آن باعث از بین رفتن قطعات و ضعیف شدن عملکرد ضد یخ میشود و به این نکته باید توجه کنیم که غلظت بیشتر از اندازه ضد یخ باعث آسیب هایی برخوردار میشود.

در مورد نسبت صحیح رقیق‌سازی باید به دستورالعمل سازندگان توجه کرد. بهترین کارایی ضدیخ- ضدجوش ترکیب آن به نسبت یک به یک با آب است. اگر عمل مخلوط سازی به نسبت یک به یک با آب صورت گیرد، ضد یخ- ضد جوش تا دمای ۳۸-درجه سانتیگراد نقطه انجماد مخلوط را پایین خواهد آورد. در مورد رقیق‌سازی نیز باید به دستور‌العمل سازندگان توجه کرد. اگر غلظت ضدیخ بیشتر از مقدار توصیه شده باشد، امکان خرابی واترپمپ و افزایش خوردگی وجود دارد. همچنین اگر غلظت ضدیخ کمتر از حد توصیه شده باشد، موجب افزایش نقطه انجماد و یخ زدن آن در مجاری سیستم رادیاتور می‌شود. توجه کنید که کیفیت آب استفاده شده در رقیق‌سازی ضد یخ، مهم است. حتی‌المقدور باید از آب با املاح کم استفاده کرد.

ضد یخ روغنی تقلبی

ضد یخ روغنی تقلبی استفاده از ضدیخ بی کیفیت و نامناسب علاوه بر اینکه برای شما سودی نخواهید داشت، ممکن است به خودرو شما آسیب نیز برساند پس باید از محصولی استفاده کنید که تولید کننده ضدیخ آن را با بهترین کیفیت و به بهترین نحو تولید کرده باشد.

ضد یخ روغنی تقلبی در بازار به دلیل قیمت کم طرفداران زیادی دارند. در صورتی که افراد نمی دانند تقلبی است و ضدیخ تقلبی فقط در آزمایشگاه قابل تشخیص هست که تقلبی است یا خیر؟

بهتر است هر چند وقت یکبار ضدیخ خودروی خود را چک کنید.

قیمت خرید ضد یخ روغنی

قیمت خرید ضد یخ روغنی

قیمت ضد یخ روغنی با توجه به حجمی که شامل آن میشود و با توجه به شرکت سازنده ای که آن را تولید کرده که آیا محصول داخلی است یا خارجی در قیمت تاثیر بسزایی دارد به عنوان مثال ضد یخ خارجی با یک مشخصات ثابت به فروش می رسد اما همین مدل اما با مدل داخلی قیمتی مناسبتر از نمونه مشابه خارجی دارد

برای خرید ضد یخ روغنی استاندار باید به مراکز معتبر لوازم ماشین مراجعه کنید.