روغن موتور ضد بخار جان سرنشین اتوبوسی را نجات داد

یک روان کننده مانند روغن موتور ضد بخار باید توانایی جلوگیری یا به حداقل رساندن خوردگی اجزای داخلی را داشته باشد.

برای انجام این کار، روغنموتوز ضد بخار  یا محصولات خورنده را از نظر شیمیایی خنثی می کند یا مانعی بین اجزا و مواد خورنده ایجاد می کند.

اگر خوردگی یا زنگ زدگی ایجاد شود، آلاینده‌ها می‌توانند پوسته پوسته شوند و روغن را پر کنند، جایی که در سیستم به گردش در می‌آیند و یاتاقان‌های فلزی و سایر اجزا را تمیز می‌کنند.

سپس تا زمانی که چیزی فرسوده شود و نیاز به تعمیر داشته باشد، فقط مسئله زمان است.از آنجایی که روان کننده ها تراکم ناپذیر هستند، می توانند به عنوان یک واسطه انتقال انرژی مانند تجهیزات هیدرولیک یا بالابرهای سوپاپ در موتور خودرو عمل کنند.

روغن

سیستم‌های زمان‌بندی متغیر سوپاپ در بسیاری از موتورهای جدیدتر نیز از روغن موتور به‌عنوان سیال هیدرولیک برای فعال کردن اجزا استفاده می‌کنند. این حیاتی است که روغن تمیز بماند و ویسکوزیته را حفظ کند تا به اندازه کافی این نقش را ایفا کند.

اگر کسی بتواند به خوبی از آن مراقبت کند، خودرو می تواند بهترین دوست هر کسی باشد. داشتن خودرو به این معناست که فرد باید مسئولیت پذیر باشد و از بهترین روغن موتور استفاده کند.

دستگاه باید برای معاینه به مکانیک برده شود تا برای مدت طولانی سالم بماند. تصادفات جاده ای کوچک یا بزرگ می تواند به قسمت های داخلی خودرو آسیب برساند، بنابراین در صورت وقوع هر حادثه ای باید به مرکز خدمات رسانی منتقل شود.

روغن موتور خون موتور هر خودرویی است. نمی توان اهمیت روغن موتور برای رفاه هر خودرویی را انکار کرد. روغن موتور علاوه بر روانکاری، عملکردهای مختلفی نیز دارد.

اگرچه نیاز به روغن موتور اغلب دست کم گرفته می شود، اما نمی توان انکار کرد که روغن موتور یکی از اجزای اساسی خودرو است. اگر کسی نمی‌پرسد از کجا روغن موتور بخرد ، همیشه می‌تواند با یک متخصص خودرو مشورت کند که می‌تواند یک مارک روغن موتور خوب برای خودرو پیشنهاد کند.

روغن موتور از بازدارنده های زنگ زدگی و خوردگی تشکیل شده است که در برابر سایش و پارگی منظم محافظت می کند. این به کاهش اکسیداسیون روغن کمک می کند و عملکرد بهتر و طول عمر موتور خودرو را تضمین می کند.