رزهای سیاه واقعی

محبوب ترین گیاهان زینتی این خانواده و در میان گیاهان زراعی بسیار مورد احترام، رزهای واقعی هستند. روزا به طور بومی در ناحیه معتدل شمالی و در مناطق کوهستانی گرمسیری، معمولاً به صورت درختچه‌های بلند یا بالارونده با گل‌های معطر پنج گلبرگ دیده می‌شود.

گاهی اوقات شاخ و برگ نیز معطر است، مانند شیرینی اروپایی، یا رنگ موی لاکچری. از بسیاری از گونه های وحشی، تعداد زیادی از گونه های کشت شده و هیبریدهایی با شکوفه های تک یا دو شکوفه که در رنگ های مختلف از سفید و زرد تا بسیاری از سایه های صورتی و قرمز هستند، ایجاد شده است.

از آنجایی که بسیاری از گونه ها بسیار متغیر هستند و به راحتی هیبرید می شوند، طبقه بندی رزا گاهی دشوار است و نوع وحشی برخی از اشکال مدرن همیشه شناخته شده نیست.

گل رز از دوران ماقبل تاریخ در بسیاری از کشورها رز مشکی مورد علاقه بوده است. این در اولین هنر، شعر و سنت ظاهر می شود. از آن به روش های بی شماری در دکوراسیون استفاده شده است.

در دوران باستان از آن برای پزشکی استفاده می شد – پلینی 32 داروی ساخته شده از لباس بلوچی ها و برگ های آن را فهرست می کند. قبلا در سالادها و کنسروها مصرف می شد. این گل برای آفرودیت مقدس بود و گل مورد علاقه رومیان بود که فرهنگ آن را در هر کجا که ارتششان فتح کردند، گسترش دادند. در میان گونه های قدیمی، گل رز کلم و گل رز دمشق، هر دو بومی قفقاز هستند.

دومی مخصوصاً برای عطار روغن عطر گل رز کشت می شود. گل رز معروف انگلستان شامل رز سفید که نشان خانه یورک بود و رز قرمز خانه لنکستر در جنگ های رز. گل رز رامبلر که غالباً بر روی پرده‌ها و ایوان‌ها رشد می‌کند، و رزهای چای و هیبرید چای منشأ جدیدتری دارند، نتیجه فرهنگ رز مدرن، که واقعاً از زمانی آغاز شد که کشتی‌های شرکت هند شرقی رزهای همیشه شکوفا یا ماهانه جدیدی را از مشرق زمین آوردند.

گل رز نشان انگلستان و گل ملی ایالات متحده است. این گل رسمی ایالت نیویورک است. رب انار، از آیووا. دشت رز، داکوتای شمالی. و زیبایی آمریکایی، از ناحیه کلمبیا. کاربردهای عملی گل رز، علاوه بر اهمیت آن به عنوان منبع عطر، شامل ژله ای با طعم لطیف است که از میوه های برخی از گونه های وحشی به نام رز هیپ ساخته شده است.

گل رزهای خاردار، مانند گل رز شرقی، به عنوان گیاهان پرچین و کنترل فرسایش در کشاورزی، محوطه سازی بزرگراه ها و حفاظت از حیات وحش استفاده می شود.

 • منابع:
  1. The True black Roses
 • تبلیغات:
  1. فروش انواع دانه تره مرغوب
  2. دستگاه بازیافت پلاستیک
  3. انواع پارچه کرپ
  4. خرید و فروش سطل پلاستیکی بنایی