بازار فروش انواع روغن موتور اتومبیل

روغن موتور از جمله محصولات ضروری و کاربردی در اتومبیل ها می باشد. موتور، سیلندر و سوپاپ ها باید در داخل محلولی سیال تحرک داشته باشند که روغن موتور نیاز قطعات خودرو را مرتفع می کند. بازار فروش انواع روغن موتور اتومبیل در کشور، پر رونق است. شرکت های سازنده بسیاری در تولید و بسته بندی این محصولات فعالیت دارند. هر کدام از این سازندگان سعی در عرضه محصولات با کیفیت و راندمان کاری بالا هستند و می خواهند نبض بازار را در دست بگیرند.

بازار فروش انواع روغن موتور اتومبیل

خرید روغن موتور مناسب خودروهای ایرانی

خرید روغن موتور مناسب خودروهای ایرانیدر هر کدام از خودروها بسته به میزان قدرت موتور، از روغن موتور مخصوص باید استفاده شود. هم چنین سازندگان در تولید این محصولات به شرایط آب و هوایی کشور نیز توجه می کنند. چرا؟

جواب این سوال به عملکرد اصلی روغن موتورها برمی گردد. وظیفه روغن موتور ایجاد سیالیت بین قطعات خودرو، خنک کردن موتور بر اثر احتراق بوجود آمده سوخت، عامل بازدارندگی در مقابل فرسایش و خوردگی و زنگ زدگی می باشد. هر کدام از موارد فوق در دمای و رطوبت بالا، عمر و کارایی خود را به سرعت از دست می دهد. از اینرو فرمولاسیون روغن موتور و افزودنی های آن باید به گونه ای باشد که در برابر این عوامل محیطی مقاومت بالایی داشته باشد. 

 بنابراین با خرید روغن موتور مناسب خودروهای ایرانی می توانیم امیدوار باشیم که این محصول بهترین عملکرد را خواهد داشت و کارایی آن سریع از بین نخواهد رفت.

مشخصات بهترین نمونه های روغن موتور

مشخصات بهترین نمونه های روغن موتوراز مشخصات بهترین نمونه های روغن موتور می توان موارد زیر را ذکر نمود:

  • دارای گرانروی بالا و ضریب اصطکاک پایین
  • قابلیت سیالیت بین قطعات خودرو
  • عامل بازدارندگی در مقابل سایش، خوردگی، زنگ زدگی و اکسیداسیون
  • عملکرد صحیح در چهار فصل سال
  • نقطه اشتعال و احتراق بالا

بهترین مارک روغن موتور تمامی این پارامترها را دارد. برای شناخت این محصول و انتخاب درست آن، راحت ترین کار ارتباط با مشاوران فروش در فروشگاه های معتبر و وب سایت های فعال است. آنها با شناخت صحیح نوع خودرو و روغن موتور ها، بهترین راهنمایی را جهت خرید محصول ارائه می دهند.

رده بندی روغن موتور اتومبیل از لحاظ کیفیت و کاربرد

رده بندی روغن موتور اتومبیل از لحاظ کیفیت و کاربردروغن موتور ها از نظر ساختاری به چند نوع دسته بندی می شود:

  • روغن موتور بر پایه مواد معدنی
  • روغن موتور برپایه مواد شیمیایی(سنتتیک)
  •  روغن موتور نیمه سنتتیک
  • روغن موتور های بهینه شده (نسل نو)

در بین این موارد مورد دوم دارای طول عمر بالایی می باشد و اکثر خودروسازان مطرح جهان استفاده از آن را توصیه می کنند. به همین دلیل، انواع روغن سنتتیک ساخته و روانه بازار گردیده است. این محصولات به دلیل ویسکوزیته عالی و پایداری حرارتی بالا، سیالیت مناسبی بین قطعات خودرو ایجاد می کند.

قیمت و کیفیت روغن موتور های ایرانی

قیمت و کیفیت روغن موتور های ایرانیگفتیم که یکی از المان های مهم در تعیین کیفیت روغن موتورها، گرانروی یا ویسکوزیته آن است که با علامت اختصار w مشخص می شود. چسبندگی بین مولکول های مواد باعث می شود در حرارت بالا روانکاری روغن حفظ شود. هر چقدر این عدد بالاتر باشد، محصول از کیفیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال روغن موتور 10w40 دارای گرانروی مناسب در دمای پایین 10 و دمای بالای 40 می باشد و روغن موتور elf نمونه ای بارز از این دسته محصولات است.

قیمت روغن موتور elf با توجه به کیفیت بالای محصول و سازگاری با خودروهای ایرانی، بسیار مناسب است. ایران با برخورداری از تکنولوژی روز دنیا و دارا بودن پالایشگاه و مواد اولیه مرغوب، در تولید و توزیع روغن موتور پیشتاز است. از این رو قیمت و کیفیت روغن موتورهای ایرانی زبانزد مشتریان داخلی و خارجی است.